BAŞKANIMIZDAN MESAJ

BAŞKANDAN…

          Kıymetli hemşehrilerim;

 

         Kentler; Tarihi eserler, doğal   güzellikler, şehircilik başarısı, nüfus  ve yatırımcı gücüne göre sıralanırlar. İlk maddenin tarihi eserler olması tesadüf değildir.  İkinci maddenin  doğal güzellikler olması gibi… 

 

         Uzundere’mizin ilk iki maddeye de sahip oluşu Allah’ın bir lütfudur. Bize düşen ise bunu ortaya çıkarmak ve ilgi çekerek ilçemize kaynak sağlamaktır. Bu düşünce ile başlattığımız çalışmalarımızda, önceliğimiz; insanların tarihi eserlerimize ve doğa harikalarımıza ulaşmasını sağlamaktır. Turizm dediğimiz bacasız sanayiden ilçemizin alması gereken payı almak önceliklerimizdendir. Dünyada ve ülkemizde nüfusu 10 binlerde olup, yılda milyonlarca turisti çeken bölgelerin birçoğunda bizdeki güzellikler yok. Bu güzelliği insanlara sunmak ve Uzunderelilerin hak ettikleri zenginliği kazanması için gerek şehir içinde gerek kentimizin mahalle, köy ve mezralarında düzenleme çalışmalarına giriştik. Şehrimizin girişinden, Şelalemize, Öşvank Kilisemizden, bölgedeki birçok tarihi ve turistik yapıya, doğa turizmine kadar geniş bir yelpazede Uzundere markasını oluşturmak için tüm enerjimizi kullanarak gece gündüz çalışıyoruz. Yaptığımız Çalışmalar şimdilerde yeni yeni  fark edilmeye başlansa da gelecekte ilçemize yönelecek turizm faaliyetleri sırasında daha da ortaya çıkacaktır.

 

Üretken Belediyecilik düsturuyla; meyve  sebzecilik ve seracılıktan tarım ve hayvancılığa kadar geniş bir yelpazede çalışmalar yaptık, Tarlasını, serasını, bahçesini ekim yapmak isteyen tüm çiftçi ve köylü hemşehrilerimize mazot ve traktör desteği verdik. Belediyemiz bünyesine köylerimizden kiraladığımız 22 traktör ile mazotlarını karşılayarak ekim yapmak isteyen hemşehrilerimizin tarlalarını ve bütün tarım arazilerini sürüyor ve ekim yapıyoruz. Meyve ve sebze deposu olarak bilinen ilçemizde üretime teşvik amacıyla tamamen ücretsiz bir şekilde bu desteği sağlıyoruz. Milli ekonomimize katkı sağlayacağı inancıyla, halkımızın yanında olduk. İlçemiz mahalle ve köylerinin muhtelif noktalarına kurduğumuz kameralar ile ilçemizdeki ve gurbetteki hemşehrilerimiz 7-24 canlı olarak uzundereyiizliyorum.com adresinden ilçemizi, memleketlerini izleme fırsatı sunuyoruz.İçme ve sulama suyu kanallarını yenilemeye ve yapmaya çalıştık. Her şey İnsan içindir anlayışıyla; yayla mezra yollarından şehir merkezine kadar yollarımızı yaptık. Yayladan mezraya, Şehir merkezinden köylerimize kadar sokak sokak cadde cadde parke taşı yaparak hemşehrilerimizi çamurdan kurtardık. Sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeye çalıştık, Eğitim Öğretim faaliyetlerine destek olduk.

 

          Uzundereli vatandaşlarımızın her ihtiyacını tespit ediyor ve talepleri gerçekleştirmek için yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz.

 

No Image Found